De eerste dag van het Perzische nieuwe jaar, op het exacte moment van de lente-equinox – dit jaar [1402] op 20 maart 22:24u – wordt al 3000 jaar gevierd en momenteel door 300 miljoen mensen over de hele wereld, het predikt vrede en saamhorigheid. In Afghanistan is het heden verboden, omdat het een niet-Islamitisch feest is.
Overvolle zaal met een ode aan de dode, de stervende, het leven, muziek en dans, eten en drinken, saamhorigheid, gedeeld verdriet en plezier, en het amateurisme.
Misirlou/Μισιρλού – flink versneld en ingekort; het duurt al zo lang
Van alles lijkt met een tweejaarlijkse omgang te gebeuren: nu is het de gasklep weer, waarvoor de draadloze schakelaar gereset moest worden. Eerder deze week kwam een verstopping terug in afvoer vanuit de keukens en heb ik een nieuwe lamp voor de beamer gekocht. Door de regen het verkeer mee hebben, de doos waarin het kleinere doosje zit onder het fornuis vandaan getrokken, na eerst de stekkerdoos, waarmee de nieuwe koelvitrine en waterkoker zijn aangesloten, vrijgemaakt te hebben. Het resetknopje gevonden en vervolgens achter de draaiknop van de afzuiger het zendertje eveneens een zet gegeven, waarvoor ik nog wel een torxbit van zolder moest gaan halen. Gelukkig was het afdoende om de brandstof weer te laten stromen. Daarna langs de Atjehstraat, waar ik drie spots en een schemerlamp van een nieuwe peer voorzag, alvorens de evenzeer gladjes verlopende terugweg kon worden aanvaard. Een uur op de teller? Ik heb de rekening voor februari gelijk ingediend.
Intussen wachtte ik de reactie af op aangepaste kaarten van de Maatregelen voor het ecologisch herstel van de Maas, waarbij ik de gereedgekomen kwelgeul Beeselsbroek met een donkerblauwe lijn heb ingetekend. Heb ik het bij het juiste eind?
Brielle, Westvoorne & Hellevoetsluis per 1 januari samengevoegd tot Voorne aan Zee
Het bleek vandaag warmer dan maandag; nu de hoogste temperatuur van dit jaar? Je kon in de zon en de wind zitten, weliswaar redelijk gekleed. De dag leek ook langer te duren; bij elke blik op de klok was het vroeger dan je dacht. Gevangen in het eigen leven. Boete doen, wraak nemen, vergiffenis vragen. Wie of wat haalt je uit de onderwereld? Tijd is waarschijnlijk geen illusie.
Josie, Claudia, Giu en Ade zetten wederom hun goedgevuld programma op met een lunch van Débora Carizzo, de documentaire What is Argentinian culture in Rotterdam?, de Chacarera dansworkshop door Mariano (Casa Argentina), het Argentijns folkloreconcert van Casa Argentina (Álvaro, Mirre, Marcelo en Mariano), en open peña (traditionele Argentijnse folklore jamsessie). Er was jammer genoeg te weinig vegetarisch eten; we kunnen niet heksen helaas, onze demonen niet de baas.
Een benefietconcert voor Syrië en Turkije op initiatief van de Syrische muzikante Jawa Manla en gastkok Anahid Darwish. De partner van Jawa Munzer draagt gedichten voor:
Separation has taken the place of our close contact Alienation replaced our sweet getting together
Morning of disunion dawned ominously poignant As death of a loved one announced
Let those who caused this painful separation know The sorrow they inflicted upon us is forever lasting We, by it consumed
We drank deep from fountains of romantic accord Our envious enemies angered They invoked evil upon us; desiring we choke Fates granted their wishes
So close we were; unmindful of separation Today we are apart With no hope of ever meeting again
Alle betrokkenen werkten belangeloos mee aan deze avond en het volledige ticketbedrag komt ten goede aan de hulporganisaties en zal in zijn geheel worden gedoneerd. Omdat vanwege Europese sancties tegen het regime in Syrië Europese hulp en goederen moeilijker op de juiste plek te krijgen is, wordt de opbrengst van de avond verdeeld tussen de Stichting Samenwerkende Hulporganisaties (Giro 555) en de erkende lokaal werkende hulporganisatie Human Action International (HAIO).
9e eeuws gedicht op 19e eeuwse muziek; Jawa Manla, oud & Martin Fonse, piano
Beheer cookie toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel
Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door uw Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een website of over verschillende websites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.